آموزش اندازه گیری پرده

آموزش اندازه گیری پرده

آموزش اندازه گیری پرده

آموزش اندازه گیری پرده به شما کم می کند که این مرحله ی حساس را پشت سر بگذارید و اگر هم نتوانستید این کار را انجام دهید می توانید از متین پرده درخواست کنید این کار را برای شما انجام دهند.

اندازه گیری صحیح و اصولی باعث می شود که وقتی پرده تولید و نصب شود مطابق میل شما باشد و اینکه پرده کاملاً پنجره را بپوشاند و شما از نمایی که برای پنجره ی منزل یا شرکتتان ایجاد شده است لذت ببرید.

به طور معمول پرده به دو صورت قابل اندازه گیری و نصب هستند که شامل : 1- تو کار که داخل قاب پنجره نصب می شوند. 2- روکار که بیرون از قاب پنجره نصب می شوند.

هر کدام از روش های ذکر شده روش های اندازه گیری مختص به خودشان را دارند که در ادامه برای شما کامل توضیح خواهیم داد.

آموزش اندازه گیری پرده - روکار

روکار (بیرون قاب پنجره )

آموزش اندازه گیری پرده - توکار

توکار (داخل قاب پنجره )

آموزش اندازه گیری ابعاد پنجره جهت نصب پرده توکار

آموزش انداره گیری پرده - نحوه اندازه گیری عرض پرده

نحوه اندازه گیری عرض پرده : 

برای اندازه گیری عرض ابتدا باید عرض وسط ، پایین قاب پنجره را اندازه گیری کنید و پس از آن یک سانت از کمترین اندازه ای که گرفته شده کم کنید ( این کار باعث می شود که پرده در قاب پنجره بهتر جای بگیرد ) نتیجه ی بدست آمده را برای عرض پرده در نظر بگیرید.

آموزش انداره گیری پرده - نحوه اندازه گیری ارتفاع پرده

نحوه اندازه گیری ارتفاع پرده : 

برای اندازه گیری ارتفاع پرده باید سه نقطه وسط ، راست ، چپ پنجره را اندازه بگیرید و سپس اندازه ای که بیشتر از همه هست را به عنوان ارتفاع پرده انتخاب کنید و آن را یادداشت کنید.

این نکته را هم فراموش نکنید که اگر میخواهید پرده در داخل قاب پنجره باشد باید مقدار بازشو پنجره را هم در نظر بگیرید چراکه پرده ممکن است مانع باز و بسته کردن پنجره شود.

آموزش اندازه گیری ابعاد پنجره جهت نصب پرده روکار

آموزش انداره گیری پرده - نحوه اندازه گیری عرض پرده روکار

نحوه اندازه گیری عرض پرده : 

برای اندازه گیری عرض پرده در نصب روکار باید اندازه ای که از عرض پنجره بدست می آورید را با اندازه ی دلخواهتان جمع کنید و عدد بدست آمده را به شرکتی که می خواهید پرده سفارش دهید اطلاع دهید.

بهترین کار این است که اندازه ای که از عرض پنجره بدست آورده اید را از 10 سانتی به بالا جمع کنید تا بتوانید بهترین اندازه را برای پرده ی مورد نظرتان در نظر بگیرید.

آموزش انداره گیری پرده - نحوه اندازه گیری ارتفاع پرده روکار

نحوه اندازه گیری ارتفاع پرده : 

برای بدست آوردن ارتفاع پرده برقی در این روش باید مثل کاری که در اندازه گیری عرض پنجره انجام دادید را انجام دهید یعنی ارتفاع پنجره را بدست آورید و با اندازه ی 10 سانتی متر به بالا جمع کنید تا بهترین اندازه را بدست آورید.

آموزش ویدیویی اندازه گیری پرده :