ویژگی اصلی پرده زبرا به خاطر طراحی راه راهشان است که به پرده زبرا معروف هستند ، و با تنظیم و کنترل دستی یا ریموت به دو راستا سمت بالا روشن و سمت پایین تاریک تنظیم می شود. از این رو نوع پرده می توانید در زیبا سازی و طراوت کردن پذیرایی ، اتاق ها و آشپزخانه و یا حتی در محل های کار نیز استفاده کنید.

همینطور در کشور ایران نیز از دیر باز تا به امروز همیشه پرده یکی از تجهیزات ثابت در جلوه و نماهای داخل خانه به شمار می رود. پرده های زبرابه گونه ایی پیشرفته و مدرن هستند که این پرده کرکره های قدیمی است که با طراحی های بسیار زیبا برای خانه های آپارتمانی تحسین بر انگیز می باشد.

در همین بخش از ویژگی اصلی پرده زبرا مزیت هایی هم وجود دارد که اکثر خانه ممکن است مفید باشد:

  1. عمر طولانی و دوام بسیار بالا
  2. نصب این نوع از پرده ها به دو صورت آسان و برقی همراه با کنترل دستی یا ریموت کنترل
  3. طراحی های بسیار متعدد و قابل هماهنگ کردن با برخی از وسایل
  4. تمیزی آسان و بسیار سریع متناسب به سایر پرده ها
  5. توانایی کنترل و تنظیم نور
  6. نصب سریع و بسیار ساده

از جمله فضا هایی که پرده زبرا اکثرا نصب و کاربرد به سزایی را دارد ، آشپزخانه است. و از آنجا که قاعدتا خانوم ها مدت زمان بسیار زیادی از روز را در آشپزخانه سپری می کنند مستلزم نور و زیبایی فضای آن می باشند ، و زبرا دقیق ترین و بهترین گزینه برای ایمن سازی نور کافی به حساب می آید.

از طرفی دیگه آپارتمان های امروزی با پیمایش های کوچک تر نسبت به قدیم ساخته می شوند و انتخاب وسیله های خانه باید به گونه ایی پذیرفته شود که کمترین جا را به خود تصرف کند.

ویژگی اصلی پرده زبرا و مزایای آن

در دکوراسیون داخلی خانه و سمت آشپزخانه که پر از چربی و بخاره حاصل از غذاها است ، که به سرعت سبب آلوده شدن وسایل و پرده زبرا می شود ، شست و شوی آسان پرده زبرا یکی دیگر از مزایای آن به شمار می رود و چون جنس آن ها از چوب یا نوعی پلاستیک مقاوم می باشد، به راحتی تمیز می شود.

بیشتر مردم پرده های زبرا توری را به خاطر ایمن سازی نور مکفی بیشتر دوست دارند ، شما با خرید این نوع از پرده های زبرا که به صورت راه راه توری و طراحی می باشند و می توانید علاوه بر نور رسانی لازم ، زیبایی خاصی نیز به محیط زندگی خود ببخشید.

در بعضی از تشکیلات ، پرده زبرا را با تلفیقی از کار چوب و پارچه لنین می سازند. همان طور که اتاق نشیمن و داخل اتاق پذیرایی منزل شما استیلی مدرن با مبلمان راحتی را دارد قاغدتا پرده زبرا منحصر به فرد ترین گزینه است. اما اگر محیطی کاملا سنتی را دارد توصیه می شود حتما از پرده های کلاسیکی از جنس کتان ، مخملی و پارچه ایی هستند ، را نیز استفاده کنید.

یکی دیگر از توانایی هایی که این نوع پرده احتمال زیاد چاپ کردن و طراحی مد نظر شما است ، به عنوان مثال اگر می خواهید برای اتاق کودک پرده ایی مختلف و متعدد نصب کنید ، شما می توانید از انواع شکل های عروسکی و یا عکس های فرزند تان را بر روی این پرده زبرا سفارش دهید ، و نمایی بسیار با طراوت و بسیار دلنشین ایجاد کنید.

همینطور در ابعاد اندازه پرده های زبرا که با جا به جا کردن نوار های پیچیده پرده که معمولا حجم نور عبوری آن ها حداکثر در 10 تا 50 در صد نغییر خواهد کرد.

نکته متداول از پرده زبرا

⁩توانایی جمع شدن به سمت بالا را دارد
⁦جلو گیری از نفوذ مستقیم نور آفتاب
توانایی کنترل و تنظیم ارتفاع آن تا ۱۸۰ سانتی متر
بدون نیاز به ریل جدا گانه پرده
⁩صد درصد قابل شست و شو و نصب ساده آن
تنظیم نور ورودی: اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین بخش ویژگی های پرده ی زبرا تنظیم و تعیین بسیار ساده آن و نور ورودی به فضای محیط است. این نوع از پرده‌ ها دارای یک ساختار خیلی نازک اما بسیار محکم اند.
و به صورتی که بدون نیاز به باز و بسته شدن پرده ، لایه‌ های آن شدت نور نفوذی به فضای محیط , آن را با شیوه ایی موثر‌ تر کنترل می کنند. و با بالا بردن و سکنی دادن قسمت‌ های تیره‌ ایی آن روی هم دیگه می توانید از منظره‌ ی بیرون لذت ببرید و یا بر عکس ، با بستن این نوع از پرده‌ ها آن را از فضایی خصوصی و آرام بهره‌ مند شوید.
قیمت این پرده زبرا بر اساس نوع کیفیت و اندازه کارایی‌ آن متفاوت است بر روی آن قیمت‌ گذاری می شود. برای خرید این پرده زبرا که با کیفیت مطلوب و مطابقت با مذاقتان است توقف نکنید ، زیرا بر این که کیفیت خوب و قیمت مناسب را می توانید در کنار هم داشته باشید. برای سفارش و در خواست این نوع از پرده زبرا بر روی اینجا کلیک کنید