پارچه های نخ پنبه یک انتخاب توده پسندی است که برای بسیاری از خانه ها مورد استفاده است. این پارچه ها اغلب نیمه مات هستند؛ برای همین در حالی که یک سطح متوسط از حریم خصوصی را برای شما فراهم می کنند ، و به شما این اجازه را می دهند تا مقدار پسندیده ایی از نور خورشید را نیز در اتاق داشته باشید.

این نوع از پارچه ها اکثرا به تنهایی برای پنجره ها جلوه خاصی را دارند و با پارچه های دیگه ایی هم استفاده می شوند. و این فرآیند بستگی به دکوراسیون داخلی اتاق خواب دارد ، پرده های پنبه ایی را هم می توان به نماها و شکل های بسیار متفاوتی نصب کرد و از آن جا که تمیز کردن آن ها نیز به آسانی است ، کاربردی تر و مفید هستند.

به عبارتی دیگر پرده پارچه نخ پنبه که به زبان عامیانه مردم نخ پنبه ایی گفته می شود از جمله ویژگی های پارچه می توان به موارد هایی همچون عبور هوا از میان تار و پود آن ، خنک بودن ، نرمی ، گوله نشدن ، نبود ایجاد حساسیت و منتقل کردن حررات گرمایی به بیرون آن اشاره نمود.

به همین دلیل پارچه های نخی برای فصل های خیلی گرم ، پارچه ی مناسبی است. نکته ی دیگری که در باب موضوع پارچه نخی باید به آن حتما اشاره کرد و این است که پارچه های نخی دارای رنگ ها و طرح ها و مدل های متنوعی هستند که شما می توانید از بین این همه رنگ و طرح و مدل ، رنگ و طرح مد  نظر خود را انتخاب کنید.

اما در مورد رشته هایی که در پرده پارچه نخی به کار رفته شده است باید بگوییم که این نوع رشته ها که در پارچه نخی استفاده می شوند به سه دسته الیاف طبیعی ، مصنوعی و مخلوط تقسیم می شود.

جنس پرده پارچه های نخ پنبه

متین پرده با توجه به دیگر مسائلی که در پرده های نخپنبه ایی مورد عنایت قرار داده است این است که جنس این پارچه چگونه است. به احتمال زیاد اکثریت این سوال برایشان معما است که جنس پارچه نخی به چه صورت است و چه طور می توان جنس نخی آن را می توان تشخیص داد.

در جواب این سوال ها باید گفت که برای تشخیص دادن جنس نخ اینجور پرده ها راه حل خاصی وجود ندارد چنانچه بر اساس زبری آن و لطافت و نازکی و یا ویژگی های این چنینی جنس پارچه نخی را می توان تشخیص داد.

اما به این نکات عنایت خاص داشته باشید که این نوع از جنس های پارچه ی پرده نخ پنبه ایی طبیعتا تیره تر از پارچه هایی هستند که نوع جنس پارچه ی آن ها از پلی استر است و همچنین قیمت پایین تری نسبت به پارچه های دیگر حائز مواد دارند.

یکی از مهم ترین راه هایی که می توان جنس این نوع پارچه پرده را تشخیص داد پر فروغ بودن پارچه پرده نخی است. غیر از خصوصیت مرسریزه کردن ، پرده پارچه نخی دارای ویژگی مات بودن هم هستند. پارچه هایی که درخشنده هستند از جنس پلی استر و یا در اصطلاح از مواد اولیه ساخته شده اند. و البته شما می توانید پرده های نخی پنبه های مرسریزه را که براق هستند را از تعرفه قیمت بالایی که دارند تشخیص بدهید.

نکته دیگه ایی که در مورد جنس پارچه های نخی باید به آن توجه داشته باشید در این است که باید جنس این پارچه این پرده باید طوری باشد که فضای داخل منزل زیاد تو دید نباشد و باید به نرم و ضخیم بودن آن توجه کرد زیرا این پرده با تمام قابلیتی که دارد می توانید مانند پرده های دیگر فضای تو دید خانه را بپوشاند.

طرح و مدل این پرده

در طرح و نقش و نگار این پرده که وابسته به جنس پارچه آن که در مطالب قبل توضیح دادیم در الیاف های طبیعی و مصنوعی و مخلوط تقسیم شده اند زیرا بر اینکه میزان و اندازه این پارچه در کنار پنجره شما می تواند نمای زیبایی را داشته باشد.

بنابراین در حیطه ی خانه ها برای پانچ کردن این نوع پرده لازم برا این است که نحوه نصب آن را بلد باشید و اگر نمی توانید به یک نصاب با تجربه بسپارید و اینکه مدل های پارچه این پرده بر اساس نقش و نگار های تجملی تشکیل شده است و الزامی است که رنگ و طرح به مذاق شما در فضاسازی خوشایند باشد.

اما بر اینکه فکر میکنید جنس های ضخیم تری برای این پرده می تواند در خانه تان مناسب باشد جهت اطلاع خنک و نرمی بودن پارچه ضخیم کاهش می یابد و اگه می خواهید محدودیتی بر سرد و گرم بودن محیط خانه و پوشاندن فضای دید خویش در منزل داشته باشید می بایست جنس نرم و لطافت آن را منتخب خود بدانید و از بهترین و منحصر به فرد ترین کاربرد آن بهره مند شوید.

همچنان اگر می خواهید چنین پرده ای با ابعاد و مقیاس و طرح و مدل برازنده داشته باشد برای سفارش بر روی اینجا کلیک کنید.