پرده ها در اتاق نشیمن نقشی اساسی دارند. آنها حریم خصوصی ، عایق بندی و فضا را به طرز چشمگیری افزایش می دهند. از آنجا که پنجره ها غالباً نقطه کانونی اتاق نشیمن هستند برای خرید پرده در این اتاق باید توجه بیشتری به خرج داد. بنابراین ، اگر به برخی از ایده های پرده اتاق نشیمن نیاز دارید ، نگران نباشید! در اینجا شش سبک پرده مورد علاقه خود را برای اتاق نشیمن معرفی می کنیم.

نحوه انتخاب پرده اتاق نشیمن

هنگام انتخاب بهترین پرده ها برای اتاق نشیمن خود ، باید در نظر بگیرید که چگونه مواد مختلف ، وزن پارچه یا رنگ می توانند یک پنجره را برجسته کنند.

پارچه های استانداردی مانند پنبه ، پارچه یا پلی استر برای اکثر اتاق های پذیرایی کار می کنند. این پارچه ها به طور کلی در طیف گسترده ای از رنگ ها ، چاپ ها و الگوها برای مطابقت با هر سبک اتاق نشیمن در دسترس هستند.

اگر مرتباً از اتاق نشیمن خود استفاده می کنید یا بچه یا حیوانات خانگی دارید ، پارچه هایی را که قابل شستشو هستند و در برابر سایش مقاوم هستند را انتخاب کنید.

پارچه های لوکس و گران قیمت مانند ابریشم یا مخمل برای تزئینات رسمی ایده آل هستند ، اما به خاطر داشته باشید این مواد ظریف هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

در قدم بعدی باید هدف اتاق نشیمن خود را تعیین کنید. آیا می خواهید نور بیشتری به داخل اتاق بکشید؟ یا می خواهید یک فضای زیبا و رسمی برای پذیرایی از میهمانان ایجاد کنید؟

پرسیدن این سوالات به شما کمک می کند تا در مورد بهینه ترین ایده پرده اتاق نشیمن تصمیم بگیرید.

6 ایده پرده اتاق نشیمن که باید امتحان کنید

پرده های خود را لایه بندی کنید

پرده های لایه ای به پنجره ها عمق می بخشند و یک لایه عایق اضافی ایجاد می کنند که برای ماه های سردتر ایده آل است. می توانید پرده ها را باز کنید تا نور بیشتری به اتاق وارد شود یا برای حفظ حریم خصوصی آنها را ببندید.

این روش همچنین به شما امکان می دهد رنگ ها یا الگوهای مختلف را ترکیب کنید . در واقع یک سبک ایده آل برای افراد بلاتکلیف است. برای لایه برداری مناسب از پرده ها ، باید ترکیب مناسب پارچه ، اندازه و رنگ را انتخاب کنید.

پارچه های سنگین را آویزان کنید

پرده برای افزودن هوای رسمی به اتاق نشیمن شما مناسب است. اگرچه با رنگ مناسب ، پرده می تواند در فضاهای معمولی نیز کار کند. پارچه های سنگین شبیه پرده هستند ، اما از پارچه های ضخیم تر و با کیفیت بالاتر مانند ابریشم ، داماسک یا مخمل استفاده می شود. پارچه های سنگین می توانند از نور و صدا جلوگیری کنند اما عمدتا برای تزئینات هستند ، بنابراین توصیه می کنیم آنها را اغلب باز و بسته نکنید و بگذارید ثابت بمانند.

از پرده های شفاف استفاده کنید

آیا در اتاق نشیمن خود پنجره های بزرگ یا پنجره هایی از کف تا سقف دارید؟ برای داشتن ظاهری تمیز و صاف ، از آویز پرده های محض را به عنوان  پیشنهاد جالب در نظر بگیرید.

پانل های خالص نور طبیعی را دعوت می کنند و محیط را روشن می کنند در حالی که هنوز هم حریم خصوصی زیادی را ارائه می دهند. به علاوه ، سبک آنها مدرن است و هنگام آویزان شدن ظریف به نظر می رسند.

مراقبت از پرده های شفاف آسان است . نسبتاً ارزان و در انواع رنگهای ملایم (برخلاف تصور نه فقط سفید) که متناسب با پالت اتاق نشیمن است.

روسری های پنجره را آویزان کنید

این ایده پرده اتاق نشیمن می تواند فضای اتاق نشیمن شما را شبیه یک فضای زیبا و جذاب کند .

به راحتی یک روسری پنجره ای (که در خرده فروشان دکوراسیون منزل مورد علاقه شما موجود است) یا یک پارچه خالص یا سبک را روی و زیر میله پرده قرار دهید تا ظاهری دوست داشتنی را به وجود بیاورد.

این سبک در درجه اول برای دکوراسیون است . بنابراین توصیه می کنیم از این روش در پنجره ها یا پنجره های کوچکتر استفاده کنید که لزوماً نیازی به پوشاندن ندارند.

پرده اتاق نشیمن

با رنگ سرگرم شوید

استفاده از رنگ هایی مانند سفید ، بژ یا خاکستری  بدون شک یک فضای زیبا و مطمئن را به وجود می آورند.  اما از بازی با رنگ های دیگر نترسید.

مخلوط کردن سایه های روشن با رنگ های خنثی می تواند پنجره های شما را برجسته کند. به خصوص اگر مبلمان یا سایر دکوراسیون های شما رنگ بیشتری داشته باشند.

رنگ هایی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند یا با جنبه های خاص اتاق نشیمن شما مطابقت داشته باشند.

پرده های پر جنب و جوش به پالت اتاق نشیمن شما شخصیت می بخشند. اما مراقب باشید رنگ هایی را انتخاب نکنید که بر فضای اتاق غلبه کرده و حواس شما را از جزئیات دیگر دور کند.

پرده اتاق نشیمن

پرده ها را با سایه پرده ترکیب کنید

ممکن است از قبل روی پنجره های اتاق نشیمن خود سایه داشته باشید . جفت شدن پرده ها با سایه ها به پنجره های شما عمق می بخشد و نور اضافی و کنترل حریم خصوصی را ارائه می دهد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که پرده ها یا سایه ها مانع حرکت پرده ها نمی شوند.

در آخر سعی کنید هنگام انتخاب رنگ یا الگوها برای پرده ها ، مواردی را انتخاب کنید که با رنگ دیوار مطابقت داشته یا مکمل آنها باشد. بهتر است از استفاده از چندین الگو در یک پنجره خودداری کنید . اما اگر به درستی انجام شود می تواند هنری به نظر برسد. پیشنهاد می شود برای خرید آنلاین پرده حتما به صفحه رسمی متین پرده مراجعه کنید.

پرده اتاق نشیمن