در این بخش از پرده استایل مدرن که به طور کامل و قاطع نشان دهنده طراحی مدرن ترینه است از این نوع پرده های طرح مدرن قاعدتا دارای استایل کمینه گرایانه هستند. و با توجه به طرح های حکاکی شده در راستا های این پرده به جرئت می توان گفت که انواع این پرده ها در ضوابط ها و شرایط های کنونی تاثیر گذار است و نسبت به پرده زبرا اهمیت بیشری را دارد.

اکثر این پرده ها اغلب از چوب پرده های فلزی که با متریال سازگاری شده محیط زیست هستند , ساخته میشوند. در این قسمت از این پرده ها بار سبک های مدرن بیشتر از رنگ های ساده و آرمان های نوین با خط های منظم و متعادل و یا از عنصر های ذهنی استفاده میشود.

برای همین بسته به سبک داخل اتاق شما می توانید یک طراحی متعدد و گوناگون ایجاد کنید و در این بخش پرده شید و زبرا نیز دیگر انواع پرده های مدرن و جدید به شمار می روند.

شکل های متفاوتی برای انواع پرده ها وجود دارد و بعضی از آن ها که به چند نوع سبک از دکوراسیون مورد استفاده قرار گرفته میشوند. در بررسی دقیق این مسئله از پرده مدرن به معرفی خصوصیت پرده هایی می پردازیم که شما می توانید آن ها را برای استیلی از دکوراسیون نوین خود انتخاب کنید.

چنان چه ممکن است از همین رو بتوانید از این پرده ها برای اغلب سبک های از پرده ها از نوع های دیگر نیز استفاده کنید. برای مثال پرده های شید مدرن استاندارد که در ادامه به آغاز پرده های مدرن از آن یاد خواهیم کرد و ان را می توان در سبک جا به جایی هم نیز مورد استفاده قرار داد.  همچنان در فضا های باز و کلاسیک می توان از همین پرده با انواع مختلف قرار داد.

رنگ پرده استایل مدرن

همان طور که بخش قبل توضیح داده ایم پرده های استایل مدرن انواع و طرح های متفاوتی را دارند و در این قمست از این نوع جنس پرده به طرح و رنگ آن می پردازیم , برای همه خانه هایی که با فضا سازی و چیدمان آن به سبک مدرن ، تقریبا از رنگ سفید برای پرده استفاده می شود. این رنگ به آسانی با فضای محیط هم خوانی می شود؛ و به همین خاطر حس زیبای و طراوت به محوطه اطراف خانه داده و نور را به خوبی و سادگی از خود عبور میدهد.

اما چیزی که در سبک دکوراسیون مدرن اهمیت به سزایی را به همراه دارد ، بهره گیری از انتساب های محیط طراحی داخلی با محیط طراحی خارجی یا بیرونی است؛ که در مورد خصوصیت پرده ها ، نفوذ نور خورشید به اطراف داخل خانه از این همین رو اهمیت بسیار  بالایی را دارد. و پرده های به سبک مدرن اغلب در رنگ های خنثی مانند طوسی، کرمی و سفید طراحی میشوند.

برای سطح پرده ها ، قاعدتا از رنگ های تیره تر برای مانع از ورود نور خورشید به داخل خانه استفاده می شود. برای همین می توان از پارچه های ضخیم با رنگ مبل ها و یا بالشتک ها در محوطه های مدرن استفاده کرد.

در انتخاب رنگ و طرح پرده در فصل های مختلف بسیار مهم و متداول است زیرا بر این است هنگامی که شما یک مدل پرده به سبک مدرن را انتخاب می کنید باید دقت داشته باشید که هنگام چهار فصل خاصیت خود را داشته باشد.

و به خصوص در فصل های تابستان و زمستان احتمال سرما و گرمای بیش از حد این امکان را به شما می دهد که مانع ورود سرما به خانه تا و برا جلو گیری از گرمای شدید در تابستان هم مانع رخنه نور خورشید به داخل منزلتان شود.

انواع مدل این نوع پرده

پرده پارچه ای

نوع مهم پرده های جدید و مدرن ، پرده های پارچه ایی چین دار هستند که بیشتر آن ها از ابریشم دوخته می شوند ؛ پرده هایی که با پارچه های ساده ، و یا حتی بدون والان و یا هر گونه تزئینات اضافی , در این نوع از پرده های دو پوسته ، برای لایه اصلی از ابریشم و برای این رویه ها و یا آستر آن ها طبیعتا از پارچه هایی معمولی و ساده استفاده می شود.

و طبیعتا البته این امکان را دارد که تنها برای سطح ، برای پارچه های طرح دار و نقش دار با مدل و رنگ های به طور کامل ساده و نیز از کاربرد آن به کار برده شوند. ارتفاع این پرده ها قاعدتا و بیشتر مماس هستند و با سطح زمین در نظر گرفته می شود.

این نوع پرده های پارچه ایی برای دکوراسیون های امروزی و مدرن ، تنها یک سانت با سطح زمین فاصله حداقلی را دارند. از این نوع پرده های بلند و دراز اغلب برای دکوراسیون های تجملی و به سبک کلاسیک استفاده می شود.

پرده شید استاندارد و ساده

پرده های سایه دار اورجینال یکی دیگر از انواع پرده های این سبک در دکوراسیون ها هستند. از این نوع پرده ها می توان به جای آستر پرده های ابریشمی و یا حتی به می توان آن را به تنهایی استفاده کرد. این پرده ها یک پارچه ایی از جنس کتان و با رشته هایی مخصوص هستند که به سهولت بالا و پایین شده و روی آن پنجره را به راحتی می پوشانند.

این پرده ها را می توان با مدل ها رنگ های خاص با دکوراسیون های مدرن خانه تان تهیه کنید.  آویزان کردن پرده های پارچه ایی ابریشمی ساده روی پرده های سایه دار و یا شید می تواند طراوت بیشتری به محیط بدهد.