یکی از عنصر های مهم در دکوراسیون های داخلی خانه پرده است که به ابعاد رنگ دیوار ها و مبلمان خانه در محوطه خانه و فضای منزل اهمیت بسزایی دارد و دیده می‌ شود. پرده استایل کلاسیک در انواع جنس ، طرح ، رنگ و مدل‌ های متفاوتی وجود دارند. و با توجه به کاربری ساختمان ، نوع سلیقه افراد ، میزان نیاز به ورود نور و مدل دکوراسیون ها می‌ توان بهترین نونه را برای خانه انتخاب کرد. پرده‌‌‌ها می‌ توانند به سبک نوین و معمولی و یا کلاسیک و تجملی طراحی شوند. پرده استایل کلاسیک برای هر اتاقی در خانه ها مناسب است. و قاعدتا از پرده های کلاسیک همراه با والان ها و یا تجهیزات تزئینی برای کامل دهی تمام پنجره استفاده می کنند. این پرده ها بیشتر در گذشته مورد پذیرایی قرار می گرفتند و اغلب در استیل های قدیمی و بومی نمایان می شوند.

در همه خانه‌ های ایرانی‌ از این نوع پرده بیشتر برای هدف های متفاوت از جمله؛ مشخص کردن حریم خصوصی ، محافظت در قبال نفوذ سرما، تنظیم ورود نور به فضای خانه ، زمینه ایی برای چیدمان و زیبایی منزل کاربرد چندانی را دارد.

پرده‌ ها در مدل‌ های مختلفی ، مناسب با یک استیل دکوراسیون خانه به صورت مدرنی و یا کلاسیک طراحی می‌ شوند. پرده‌ های نو برای خانه‌ هایی با دکوراسیون داخلی مدرن و ساده به کار  برده می شود، مصرف برق کمتری را دارند و برای خانه‌ هایی با ابعاد کوچک مناسب‌ ترند و پرده‌ های کلاسیک یا اشرافی برای خانه‌ هایی با دکوراسیون کلاسیک و با شکوه و با سطح اندازه گیری بالا مناسب هستند. پرده های کلاسیک با توجه به نمای فضای اطراف خانه و همینطور کنار پنجره جزئیات بخشی از جایگاه نصب پرده را نشان می دهد تا در محل مناسب قرار گرفته شود.

کاربرد پرده استایل کلاسیک

ذر میتن پرده می توان اشاره نمود که پرده استایل کلاسیک می توانید بهترین خاصیت و کاربرد را بر روی فضای خانه تان ببخشد. همینطور از پرده های استایل کلاسیک مدل های بسیاری را در طرح ها و رنگ ها و در ابعاد و اندازه های مختلف وجود دارد که با در نظر داشتن این ضوابط ها می توانیم به این نوع از پرده ها با جنس های مرغوب بپردازیم. پرده‌ کلاسیک یا مجلل مورد تایید اکثریتی از خانواده‌ های اشراف ایرانی است.

این نوع ‌پرده نمایی مجلل و لوکس به خانه شما ‌طراوت و زیبایی. در این نوع پرده‌ ها از پارچه‌ های ضخیم و پر قیمت و لوکس بهره برداری می‌ شود و از اسباب آلات بیشتری برخوردارند. پرده‌ های تجملی و کلاسیک برای اتاق‌ های آشیانه ایی و پذیرایی و اتاق خواب‌ هایی با محوطه بزرگ کاربرد دارد. یکی از خصوصیت های پرده‌‌ی کلاسیک استفاده از والان و نوشته در طراحی آن است.

و با توجه به نمونه و صفحه پرده باید پارچه‌ ایی نسبت به آن انتخاب شود. نوع این پارچه در مدل آویزان شدن پرده و جمع آوری شدن آن تاثیر بسیاری را دارد. در پرده‌ های کلاسیک و مجلل از پارچه‌ های سنگین‌ و مجلل همانند پارچه‌های مخمل ، کتان و ابریشم و ساتن طرح‌دار و گل دار استفاده می‌ شود. این نوع از پارچه‌ ها اکثرا جنس سفت و محکم‌ تر و عمر بلند مدتی  را دارند.

از رنگ و جنس پارچه پرده استایل کلاسیک:

  • متناسب رنگ و جنس پرده با طراحی دکوراسیون منزل توجه داشته باشید. و بهتر است رنگ پرده تیره‌تر از رنگ دکوراسیون داخل خانه باشد.
  • می‌توانید برای انتخاب رنگ پرده به رنگ فرش‌های خود توجه کنید تا نظم فضای خانه را بیشتر کنید.
  • رنگ شاخص و پررنگ برای پرده، آن را به یک نقطه کانونی در خانه‌ شما تبدیل می‌کند.

طرح پارچه در جنس این نوع پرده

امروزه پارچه‌ های پُر کاربرد و مورد استفاده در پرده تنوع بسیار زیادی دارد و برای انتخاب بهتر است باید بعضی از خصوصیت های پارچه را که در دکوراسیون شما و مدل پرده حائز اهمیت دارد حتما در نظر گرفته شود و سپس عمل به تهیه پارچه بکنید. پارچه‌ هایی که دارای طیف و طرح‌ های پر دارند باید در فضایی که دیوار های خیلی ساده‌ ایی را دارند استفاده شوند تا فضا خیلی شلوغ نشود و اعتدالی بین بافت پرده و دیوار های خانه تشکیل شود. طرح پارچه مبل های خانه در انتخاب پارچه‌ ی پرده بخش متداولی است و باید با هم همخوانی داشته باشند. و از پارچه‌ هایی با طرح‌ های متنوع و  بسیار ساده‌ برای اتاق خواب و آشپزخانه استفاده بکنید.

پارچه های اطلس در انواع و رنگ های مختلف از قبیل سفید و کرم و … موجود می باشند که با انتخاب رنگی مناسب برای فضاهای اتاق پذیرایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در موقع نصب پرده نیز حتما باید دقت کافی را داشته باشید و اگر سالن پذیرایی خانه شما دارای دو پنجره بسیار بزرگ می باشد مطلوب است که میانه پنجره ها تابلویی شیک و زیبا یا چراغ خواب دیواری و غیره نصب کنید.

اگر پنجره هایی که روی سطوح دیوار پذیرایی قرار گرفته اند دارای فاصله میباشند و بهتر است که برای بزرگتر شدن و به رسیدن عرض پذیرایی از یک پرده مشترک برای پوشش دادن پنجره ها استفاده کنید.دوخت و دوز پرده نیز میتواند روی طراوت آن تاثیر زیادی داشته باشد از این رو مطلوب است شما در زمان دوخت و برش پرده دقت لازم را داشته باشید. و چنانچه قصد سفارش و خرید این پرده را دارید در قسمت تماس با ما و برای اطلاعات بیشتر از جنس و نوع این پرده ها در قسمت درباره ما در ارتباط باشید