از پرده سلطنتی در هر خانه و در هر پنجره های خیلی زیادی در ابعاد ها و نما های بسیار متفاوتی وجود دارند که هر کدام از اینها باید با پرده ایی مناسب و با ویژگی های خاص خود مخفی شده است. هنگامی که قصد انتخاب پرداه ایی را برای خرید کردن یک پنجره دارید باید حتما مدلی را در نظر داشته باشید که هم از دید زیبایی و هم کاربردی بودن برای آن پنجره با دکوراسیون اطراف آن متناسب و هماهنگی داشته باشد. قبل اینکه مقاله های متنوعی با موضوع مدل پرده سلطنتی در دنیای مدرن مرطوب منتشر بکنیم این نوع از مطلب ها را با کمال احترام به بعضی سوالات از شما ها آماده شده است و به نکته های پرداختیم که با دانستن آنها موقع خرید و سفارش پرده سلطنتی بهتر عمل خواهیم کرد.

پرده سلطنتی

و در اتاق هایی که نور آفتاب در آنها می تابد باید حتما در زیر پرده از آفتاب گردان استفاده کرد و اگر از پرده های چند رنگ استفاده می کنید باید حتما یک پارچه زیرین برای زیر آن در نظر بگیرید تا از رنگ پریده شدن پارچه اورجینال بر اثر پرتو نور خورشید جلوگیری کند. از پرده سلطنتی در بیشتر حیطه های فضای اتاق می تواند کاربرد بسزایی را داشته باشد بلکه در تنوع بخشی و در زیبای جست و خیز آن می تواند مفید باشد

با نصب کردن پرده سلطنتی در بیرون از قاب مقعر دیوار این امکان را به ما می دهد که بتوانیم پرده را به طور کامل به هر دو طرف پنجره بکشیم و متدرجا جمع آوری کنیم و در مواقعی مستلزم آن هستیم از نور بیشتری برخوردار شویم. و هم چنین می توانیم با نوع سلیقه خود و هماهنگ و متناسب با دکوراسیون اتاق از پرده های بزرگ برای پنجره های کوچک نیز نهایت استفاده را ببریم.

از مزایای نصب پرده سلطنتی

متین پرده با بهره گیری از این از مزایا کمک چندانی را در نصب این از پرده های تجملی به شما بکند چنانچه که از این پرده ها به صورت 2 تیکه ایی برای پنجره های پر عرض و در روی پرده نازک ابریشم یا تور به همراه یک والان در قسمت بالای پنجره تلفیقی بسیار تحسین بر انگیز را ایجاد کرده ولی بدون وجود پرده نازک در زیر و یا حتی والان نیز مورد استفاده قرار گرفته می شود.

بزرگی یا کوچکی ، وسیع بودن یا  کم حجم بودن پنجره ، روش باز و بسته شدن آن و شکل و شمایل و محل قرار گرفتن آن روی دیوار نکته هایی وجود دارد که روی تصمیم گیری ما در مورد مدل پرده تاثیر بسزایی خواهد داشت. مدل منتخب شما برای پرده حتما باید این امکان را داشته باشد که پنجره ها به آسانی باز و بسته شود را فراهم کند و مدل پرده نباید در این جریان معضلی ایجاد کند.

اگر شوفاژ رادیاتوری در زیر پنجره نصب شده باشد مطلوب است که برای آن پنجره از پرده های خیلی کلفت استفاده نکنیم چون که در زمستان مشکل سرایت گرما در فضای محوطه ی اتاق خواهد شد .

در این صورت می توان از یک پرده بسیار بلند و دو تیکه و در صورتی که رغبت داشتید از همان والان و جنس استفاده کرد که در دو طرف پنجره جمع می شود و در قسمت وسط آن از یک آفتاب گردان که در صورت لازم بسته شده و پنجره را می پوشاند را بهره گرفت.

در صورتی که وجه کمی را دارید خرید مقدار زیادی پارچه ارزان قیمت مناسب تر از این است که مقدار پایینی پارچه تجملی را خریداری کنید. زیرا از پارچه بیشتر می توان پرده ایی دیواره تر که از دوخت و دوز و نمایی مطلوبی را خواهد داشت.

لایه ها و دوخت و دوز این پرده

از دوخت پرده سلطنتی که از پارچه های رنگ و با رنگ ، به اتاق هایی که در طراحی و دکوراسیون داخلی آنها از رنگ های گوناگونی استفاده شده زیبایی بسیاری رامی بخشد. این پرده ها را می توان به صورتی جمع کنید که لایه زیر آن نیز دیده شود.

اگر پنجره در قسمت مقعر دیوار قرار گرفته باشد می توان این نوع پرده ها را در این مقعر بودن یا بیرون بودن  آن نصب کرد. اما نصب پرده در داخل این فرو رفتگی و فاصله خیلی کم آن با پنجره ، اگر چه این ابتکار مطلوب پرده و پنجره را چند برابر می کند اما این نکته را در نظر داشته باشید که موانع نفوذ بخش بسیار زیادی از نور خواهد شد و فضای اتاق را تاریک می کند. همچنین برای این کار پرده باید از ابعاد چار چوب پنجره پیروی کند.

برای اینکه پرده اتاق شکا زیبایی بسزا و تجملی را داشته باشد باید در انتخاب رغبت پرده هم دقت کافی را داشته باشید و این نکته را در نظر داشته باشید که میل پرده و گیره های آن باید با پارچه و مدل آن هم خوانی داشته باشد. همینطور با توجه به گران و ارزان بودن تعرفه این پرده ها می توانید با بهره گیری از خدمات متین پرده در قسمت درباره با ما برا اطلاعات بیشتر و در بخش تماس با ما برای سفارش پرده در ارتباط باشید