از پرده های شال حتما دست کم قسمتی از یکی از دیواره ها را پنجره‌ ای مشغول کرده است که با توجه به نمای بیرون از پنجره‌ ، نقش بسزایی در محوطه ی داخل اتاق را دارد‌. همینطور  علاوه بر این ، انتخاب پرده های شال مناسب برای این پنجره آن هم به عنوان یکی از سطح های بزرگ اتاق‌ ، در دکوراسیون فضا بسیار تاثیر گذار است‌. به طور قاطعیت یکی از کاربرد ترین و راحت‌ ترین راه‌ کار های تولید تغییرات دکوراسیونی در فضای خانه عوض کردن پرده است‌. چرا که با تعرفه کم هم می‌ شود پرده شال جدید و خرید و پرده نو یعنی شما در سطحی هر چند کوچک از اتاقتان را تغییر داده‌ اید‌. ولی این که چه پرده‌ایی از نوع والان شال برای آن محیط بهتر است و فضا را زیبا‌تر می‌کند متداول ترین بخش این نشریه را دارد که در اینجا به آن می‌ پردازیم‌:

هنگامی که قسمتی از بالای پرده زیر سقف کاذب و یا چهار چوب پرده می‌ رود دیگر مستلزم آن نیست شما یک والان هم برای آن در نظر بگیرید‌. چون آویزان کردن پرده‌ های جانبی که به دکور معروف است‌ ، این تلفیق را تکمیل می‌ کند‌.

حتما این قسمت را در نظر داشته باشید که رنگ پارچه پرده‌ ایی که شما مثلا در فروشگاه ها نگاه کردید تقریبا همان رنگی نخواهد بود که شما در خانه تان خواهید دید. برای همین موقع انتخاب پرده شال به پارچه و به نور فضای خانه‌ تان دقت کافی داشته باشید. و حتما موقع خرید از سایت متین پرده بخواهید که چراغ‌ های متمرکزش را خاموش کند تا شما در نور غیر‌ مستقیم هم رنگ پارچه را بتوانید ببینید‌. و البته بهتر است برای خرید این نوع پرده باید حلاجی درست داشته باشید تا بتوانید نهایت استفاده از آن را داشته باشید.

 

کارکرد و نصب پرده های شال

وقتی که شما روی یک دیواره عظیم دو پنجره کنار هم دارید و بین آنها هم دیوار کوچکی وجود دارد‌ ، می‌ توانید دو پرده شال به صورت جدا از هم آویزان کنید و روی دیوار میانه این دو پنجره هم تابلو و یا شمعدان دیواری نصب کنید‌. همینطور جنس این پرده ها از پارچه های هم ضخیم و نازک وجود دارد که بر روی دیواره ها قابل نصب است و جنس این پرده می تواند از نور آفتاب جلوگیری کند شما حتی می‌توانید با توجه به عرض دیوار میانی یک بوفه هم آنجا قرار دهید.

اگر روی یکی از دیوارهای شما دو پنجره با فاصله جدا از هم وجود دارد‌، برای وسیع تر شدن محوطه ی فضای پذیرایی برای مجموع پنجره‌ ها و دیوار بین یک پرده بزرگ قرار دهید . به همین ترتیب اهمیت فضا بیشتر خواهد بود‌. البته مطلوب است که این پرده را دو تکیه در نظر بگیرید چون که شما می‌ توانید پنجره‌ ها را به سهولت باز کنید و موقع شستن هم با معضل حداقلی مواجه می شوید‌. اگر هم معضل شما برای انجام این کار این است که اضطراب مشخص بودن محل وصل دو تکیه به هم هستید‌ ، پرده را به جای چین دادن به صورت پیلی دار بدوزید‌.

هیمنطور مناسب است که قاعدتا آستری را برای جلوگیری از ورود تابش شدید نور خورشید و همچنین جلوگیری از اعیان همسایه‌ ها‌ی رو به‌ رویی به فضای داخل خانه‌ ، آویزان می‌ کنند ولی همیشه به یاد داشته باشید که حتی اگر هیچ کدام از این مشکل‌ ها هم وجود نداشته باشد ، باید حتما آستری بزنید‌. چرا که شب در هوای بیرون تاریکی مطلق وجو دارد ، اگر زیر شال پرده تور یا حریر آستری سفید آویزان نکرده باشید‌، تیرگی فضای بیرون پرده را سایه‌ دار و نا مطلوب می‌ کند‌.

نقش و نگارهای این نوع پرده

اگر تصمیم گرفتید که به تلفیق پرده‌ تان دکور هم اضافه کنید‌ ، و به این موضوع حتما توجه دقیق داشته باشید که هر دو پارچه ابریشم و کلفت را طرح‌ دار انتخاب نکنید چراکه فضا را شلوغ می‌کند و بیشتر از نوع شالی استفاده کنید. حتی اگر پارچه گل گلی و طرح دار دوست دارید‌ ، پارچه دکور های کنار پرده را طرح‌ دار تهیه کرده و پارچه ابریشم را به یکی از رنگ‌ های روشن موجود در طرح انتخاب کنید‌.

و اگر می‌خواهید در محیط پذیرایی‌ تان پرده شال رنگی بزنید‌، رنگ را از ترکیب رنگ های به کار رفته در دکوراسیون داخلی فضای پذیرایی انتخاب کنید‌. و از مهم تر رایج‌ ترین کار این است که شما رنگ دکوره را تیره‌ تر یا تند‌ تر انتخاب کنید و ابریشم را از لحاظ رنگی هماهنگ با آن بخرید‌. البته امروز به جای ابریشم های رنگی متنوعی هم به بازار آورده شده است. که اگر همه اجزای مبلمان‌ تان رنگ سفید یا روشن دارد می‌ توانید پرده تان را تیره تر انتخاب کنید‌.

برای پرده های شال پنجره فضای پذیرایی هم مانند دیگر محوطه های خانه – آسوده بودن از تنوع موجود میانه هر نوع از پارچه‌ ها – مدل‌ های متفاوتی وجود دارد ولی یادتان باشد مدل و یا حتی پارچه انتخابی برای پرده باید با سبک دکوراسیون فضای مورد نظرتان هماهنگ باشد‌. در فضایی که نوین است و مبلمان و دیگر تجهیزات دکوراسیونی جدید انتخاب شده است و هیچ وقت پرده‌ای کلاسیک همراهی با ریشه نخرید‌. این موضوع برای فضای کلاسیک هم تصدق می‌کند‌. همچنین برای دانسته های بیشتر از نوع پرده های والان یا شال و غیره در قسمت درباره ما و برای سفارش این نوع پرده ها در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید