در دوخت این نوع از پرده های شفاف از پارچه های بسیار نرم و نازکی که جنس ابریشم را دارند استفاده می شود. از این پرده های شفاف پایین ترین حجم حفظ محیط اطراف پیرامون خصوصی خود را عرضه می دهند و حداکثر جنبه تزئینی را دارند.

البته بعضی از طراحان داخلی ابریشم ها را تو دوزی می کنند که با انجام دادن این کار ، می توانید علاوه بر حفظ زیبایی و طراوت پرده ها ، حریم خصوصی خود را حفظ کرده و از خصوصیت های دیگر این تو دوزی ها بهره مند شوید. این نوع از پرده ها در اتاق های حال و اتاق های ناهار خوری از خاصیت بالایی برخوردار هستند.

چنانچه در حیطه فضای اتاق که ممکن است خیلی تو چشم باشد می توانید با بهره گیری از نصب این نوع از پرده ها جلوی این دیدی که فضای اطراف پیرامون را نشان می دهد را بگیرید. زیرا بر اینکه نصب این پرده ها که بسیار تمیز و با طراوت است زیبای و حال خشنود را به خانه تا می بخشید و در ابعاد و رنگ های مختلفی دارد و نور گیر فضای اتاق شما تاثیر به سزایی در استتار کردن محیط و فضای اتاق شما در دکوراسیون داخلی را دارد.

این نوع از پرده های روشن درخشش خاصی را در دکوراسیون ها دارد و با توجه به اینکه بخشی از این پرده مرتبط می شود به پرده های شید (سایه) و زبرا , حداکثر این پرده را می توان با پانچ کردن به جلوی پنجره کنار دیوار طرح بهتر و ساده ایی را می تواند نشان دهد.

اما با بررسی و تنظیم کردن یک سری از لایه ها بر روی پرده از انعطاف بسیار پر تحولی برخوردار است و در حین نصب کردن این نوع پرده سبب طراوت و مسرور بودن به ذائقه تان می شود.

مزیت پرده های شفاف

متین پرده با بهره برداری از این نوع محصولات که ممکن است در پرده شید و پرده زبرا و یا حتی از الیاف های بامبو موجود باشد به یک سری از مزیت ها پی برد که احتمال این را دارد در باسازی کردن داخل منازل هم تاثیر بسزایی را داشته باشد:

1-این پرده ها را می توان در ویلا ها و آپارتمان های تجملی با متراژ بالا استفاد کرد زیرا پرده شفاف که درخشش و طرح نمای خیلی زیبایی را نشان می دهد این است که قبل از هر چیزی باید اندازه و مقیاس آن را مشخص کرد که درنصب آن دچار مشکل نباشد و همینطور باید اندازه های دیواره ها را هم تعیین کرد تا موقع پانچ کردن به میله پرده اندازه بیش از اندازه را به خود جای نگیرد.

2-همه پرده ها یک حجم درخششی را از خود عبور نمی دهند و این بستگی به نوع و جنس پرده ایی را دارد که استفاده می کنید پارچه های با حجم خیلی سنگین می توانند جلوی نور بسیار زیاد را بگیرند و این برای اتاق خواب کاربرد خیلی مفیدی است. به خصوص اتاق هایی که چشم انداز طلوع آفتاب را حائز هستند.

3-پارچه ابریشمی ، پارچه بسیار درخشنده یا شفافی هستند که مناسب برای اتاق های آفتابی که به حریم خصوصی خیلی زیادی احتیاج ندارند ، می باشد. پرده حریر معمولی ، یک احساس بسیار آرام و سبکی را تولید می کند که در بسیاری از فضا ها مانند آشپزخانه به طرز عجیب و غریبی تاثیر گذار است.

4- هنگامی که حجم نفوذ نور از طریق پنجره را می دانید ، می توانید بر اساس آن برنامه ریزی دقیق را انجام دهید. پارچه شفاف به عنوان پارچه نازک به حساب می آید که هنوز هم نمای متناسبی با هر نوع از دکوراسیون ها ایجاد می کند.

هماهنگی بر نوع از دکوراسیون

پارچه ابریشم به عنوان پارچه ای نازک محسوب می شود که هنوز هم ظاهری متناسب با هر نوع دکوراسیون ایجاد می کند. این نوع پرده برای یک مکان برای ناهار خوری و جایگاهی که نیاز به روشنایی داشته باشد ، بسیار مناسب است.

پارچه پرده شفاف فضای زندگی را روشن و پرنور کرده و حس خوبی به فضا منتقل می کند. معمولا برای فضاهای کوچک و نقلی از پرده حریر استفاده می شود تا آنجا را بزرگتر و پرنورتر نشان دهد.

پرده شفاف گلدار

اگر از پرده شفاف ابریشمی به عنوان لایه زیرین پرده تجملی و مجلل استفاده می کنید ، باید حتما هواستان باشد که کلفتی پرده شفاف نباید خیلی کم باشد. هر چه سفتی این پرده حداکثر باشد ، باعث  می شود کاهش روشنایی به لایه اصلی بتابد و دیر تر پوسیده شود و یا ببا رنگ و فرو رفته شود. نکته مهم دیگر این است که ، با توجه به شمالی یا جنوبی بودن واحد خود ، تصمیم به انتخاب یک طرح از پرده بگیرید.

قاعدتا واحد هایی که ضلع شمالی قرار دارند نور پردازی منحصر به فرد تری دریافت می کنند به زاویه اینکه پنجره ضلع جنوبی آن ها رو به خیابان اصلی کوچه است. اما در حالی که این پنجره در واحد های جنوبی ، رو به حیاط و بعد از آن به ساختمان متقابل باز می شود و قاعدتا نور پردازی کمتری به خانه می رسد.