این پرده ها با پاینن ترین حجم نور را وارد اتاق می کنند و اکثرا دارای خط کشی داخلی هستند. پرده های مات بیشترین میزان حریم خصوصی را عرضه می دهند و کاربرد های بالاتر از تزئین را دارند. از پرده های مات حداکثر در اتاق های خواب ، محوطه های سینما و نمایشگاه و یا هر فضای دیگری که مستلزم به نور طبیعی نباشد ، استفاده میشود. در اکثر اوقات پرده های مات را در پشت پرده های ابریشم به کار می برند تا ظاهری خاص تر از یک تو دوزی ساده به دست آورند.

در این نوع از پرده ها که بیشتر به واسطه آستر یا تو دوزی ها به کار برده میشود خط کشی یا همان زیره یا بازدارنده پارچه ­­ای هستند که در زیر پرده اصلی نصب می­شوند و می تواند رنگ ­­های متفاوتی داشته باشد.
و هر چه حجم کلفتی تو دوزی بیشتر باشد مزیت های آن بیشتر میشود. برای همین وزن بالای لنت یکی از مهمترین معیار های کیفیت تو دوزی میباشد که خط کشی های گروه متین پرده دارای وزن های بالا و منحصر به فردی می­باشد.

تو دوزی های ساده در متین پرده که  دارای وزن بیش از 285 گرم و خط کشی مفتول مات یا همان کریستال که آن هم دارای وزن 300 گرم و تو دوزی مفتول براق 300 گرم میباشد.

تو دوزی پرده به صورت بافته شده به پرده اصلی و یا به ­­صورت جدا گانه نصب و مورد استفاده قرار می ­­گیرد که این نوع از منفک بودن به­ علت احتمال شستشو و اتو کردن به ­­صورت جدا گانه بیشترین کاربرد را دارد.

هیمنطور این نوع از پرده مات که به صورت تودوزی مفتول براق است شبیه به تودوزی مفتول مات است با این تفاوت که در یک مرحله این پارچه کالندر می­­شود.

خصوصیت های پرده های مات

هنگامی كه بحث از دكوراسیون داخلی و چیدمان اتاق های متفاوت به میان می آید ، یكی از اجزای تولید دهنده كه هیچ موقع از یاد نمی رود ، انتخاب پرده های مات برای تزئین پنجره هاست. که اگر این كار را با كمی دقت و صبر و حوصله انجام دهید ، قشنگی منزل  شما چند برابر خواهد شد.

از طرفی دیگر اگر می خواهید پرده ایی را انتخاب كنید كه رنگ و یا طرح مناسبی نداشته باشد ، دكوراسیون محیط كل فضا را تحت درخشش و طراوت قرار خواهد داد. و اگر می خواهید برای بزک کردن ، پنجره ها سطح مطلوبی را در نظر بگیرید

و نمی دانید از كجا باید استارت بزنید ، در این مطالب نکته هایی وجود دارد كه به شما كمك می كند تا بتوانید انتخاب درستی در خصوصیت و استفاده از پرده ها را داشته باشید.

خطایی كه اکثریت افراد مرتكب به آن می شوند در این است كه فقط یك طرح پرده انتخاب می كنند و رو انتخاب مناسب درست حلاجی نمی کنند ، سپس بدون هیچ توجهی به این مطلب كه آیا پرده مورد نظر با دكوراسیون ها که با كلیه اتاق ها هم خوانی دارد یا نه ، همان پرده نا مرغوب را به پنجره همه اتاق ها می زنند.

هر اتاق یك پرده مات به خصوص خودش را می خواهد. این مطلب را همواره در ذهن خود داشته باشید که پرده های مات در هر اتاق را به هماهنگ بودن دكوراسیون همان اتاق انتخاب كنید.

این نو از پارچه های مات به خاطر بافت انباشته خود بیشترین حجم حفظ حریم شخصی خود را دارند؛ برای همین شما را از خرید زیر پرده و هزینه های گزاف بی نیاز می کنند. نور گیری کم , پارچه های مخمل سبب تاریک شدن اتاق شما میشود؛ همین موضوع در دیدگاه اول ممکن است جز معایب پارچه های مخمل به حساب آید.

مزیت های این نوع از پرده ها

مزیت پرده های مات که در اکثر خانه ها و اتاق های نشیمن قرار گرفته می شود به جرئت می توان گفت مانع دید محیط اطراف پیرامون در منزل می شود و به راحت می توان آن را کنار پنجره نصب کرد و اگر هم نمی توانید به یک نصاب بدهید تا برایتان پانج کند.

و همچنان از تو دوزی مفتول مات برخوردار است که این نوع پارچه در نصب و پانچ بسیار زیباست که دارای عرض 3 متر می­­ باشد و طول هر تار 40 متر است و دارای وزن 300 گرم می باشد.

لنت مفتول مات یا همان کریستال که به واسطه گروه متین پرده محصولات خود را با رنگ بندی های مختلف به بازار عرضه می دهد که دارای رنگ شیری یا نباتی یا استخوانی است نیاز به تذکر است که هیچ مغایرتی بین کیفیت دسته ها و رنگ های متفاوت وجود ندارد و علت تفاوت رنگ بندی این دسته ها فقط جهت امکان پی گیری کردن و مشخص کردن دستگاه تولید کننده آن داوری تو دوزی مفتول مات است.

در این نوع لنت تار و پود ها به شکل مار پیچ به دور هم پیچیده می شود و این سبب زیادتر شدن استحکام تو دوزی می شود. برای  همین این نوع تو دوزی دارای جرز خور کاملا صاف می باشد یا به بیانی دیگر  کج راه نمی باشد

و این سبب آسان تر شدن کار خیاطان پرده می شود. تقسیم وزن این نوع لنت به صورت کاملا دقیق توسط دستگاه های تکامل یافته صورت گرفته می شود این نوع لنت در نصب کج شانه نشود که زیبایی چشم نوازی پیدا کند.

چنانچه قصد اطلاعات بیشتر و درخواست سفارش را دارید در قسمت تماس با ما و درباره ما همراه ما باشید تا از نحوه خرید این محصولات اطمینان خاطر را داشته باشید.