پرده والان دار یکی از بهترین و ارزنده ترین مدل های پرده ایی می باشد. نصب پرده در صورتی که قسمت بالایی آن در جایگاه متصل با رغبت پرده که دارای پرده والان باشد ، گزینه منحصر به فردی برای دکوراسیون فضا های داخلی مختلف ماننداتاق  نشیمن ، پذیرایی ، اتاق خواب و حتی در بعضی از اوقات ، آشپزخانه است. این نوع پرده می تواند دارای یک یا چند والان باشد. هم چنین کنترل و تنظیم والان های پرده تنها فقط با استفاده از یک پارچه قابل امکان پذیر است.

البته فقط پرده هایی که در دوخت آن ها از یک یا دو یا چند پارچه استفاده می شود نیز می توانند دو یا چند والان را داشته باشند. و این به میل و سلیقه خود شما هم بستگی دارد. هدف از نصب این پرده کوچک آویزی همینطور برای بالا بردن ارزش ها و زیبایی پنجره و اضافه کردن بافت ، طرح ، رنگ و الگوی پرده است. همچنین برای فرا گرفتن سخت افزار پنجره چوب پرده و ضرورات آن نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد. قاعدتا پرده والان دار از پارچه درست می‌ شود که از میله پرده آویزون شده است.

بسته به اولویت فرد ، که می‌توان پارچه مورد استفاده در والان را در انواع مواد اولیه و عیب و نقص های مختلف انتخاب کرد. همچنین بستگی به نوع فضای دکوراسیون داخلی ، می‌ توان نوع طرح پرده والان را از نوع گل‌ های ابریشمی که بر روی پارچه قرارگرفته تا زمینه هایی به حالت پاستیلیِ پر جنب و جوش و الگوهای جسارت آمیز ، هر کدام را به دلخواه انتخاب کرد. پرده های والان‌ دار ها از لوازم های جانبی تزیینی هستند، اما پر کردن قسمت های بالای پنجره سبب این می‌ شود که نمای داخلی و ظاهری پنجره زیبا تر و بهتر به نظر برسد.

کاربرد پرده والان دار

به همین خاطر چوب پرده و ضروریت های آن را فرا می گیرد و عمق ترین و تفصیل بیشتری را به اتاق شما می افزاید و همینطور نقص های معماری مانند تفاوت داشتن ارتفاع پنجره را از دید استتار می‌کند. والان‌ ها به یک انتخاب مسالمت آمیز برای فضا های اتاق نشیمن ، پذیرایی ، آشپزخانه و حمام ‌ها و سرویس های بهداشتی بزرگ به حساب می‌ آیند.

در این بخش از متین پرده والان‌ ها در چنین شرایطی موقعیتی را برای نمایش و سلقیه و شخصیت بی‌ نظیر و سبک و زمینه متفاوت خانه است. برای آویز ها ، لازم است که یک پارچه ساده و تک رنگی مد نظرتان انتخاب کنید ، اگر هم می‌خواهید محیطی جسارت آمیز داشته باشید یا ارزش‌ های فضای خود را بیشتر نمایان کنید، و مطابق با یک گرایش رسمی تر انتخاب کنید.

شما هم می‌ توانید با استفاده از الهام گرفتن از محیط و رنگ‌ های موجود در فضای خود ، از جمله دیوار ها، مبل‌ ها، فر‌ش‌ ها و پنجره‌ ها و انتخاب یک الگوی بهبود برای مکمل پنجره ، یک طرح خوب و هماهنگ تولید کنید. به همین دلیل بعضی اوقات با درگاه مخصوص خود در جایگاه مخصوص نصب می‌ شود. پرده والان دار طرح‌ ها و مدل‌ های مختلفی دارد که در این بخش به مهم ترین و روایج ترین مدل‌ های آن اشاره خواهیم کرد.

این نوع از پرده های والان را هم می‌ توان به صورت یه دونه ایی استفاده کرد هم به صورت روی پرده. برای همین هر کدام یک از این مدل‌ های پرده والان دار می‌ توانند به تنهایی و به سهولت نیز مورد استفاده قرار گرفته شود.

از انواع این پرده ها

والان پرده مدل دستمال گردن

این نوع مدل از پرده های والان به طوری طراحی شده است که دریدگی های آن شبیه به دستمال گردن آقایان هست . نوک تیزی که برای هر برش این والان مد نظر گرفته می‌ شود ، متدوال ترین این نام است. این نوع از مدل های پرده والان دار متناسب برای اتاق پذیرایی است و ظاهری رسمی‌ تر به اتاق نیز می‌ بخشد ، و بخصوص اگر همراه با خود پرده آویزان بشود. این بخش از پرده بیشتر از جنس‌ های گران قیمت و تحسین بر انگیز از قبیل ابریشمی یا مخمل دوخت و بافته شده است و گاهی اوقات حداکثر برای تزیینات بیشتر ، برای منگوله هم به آن ها آویزان می‌ شوند.

والان تاب دار

در این بخش از پرده های والان بسیاری از ماهرانه دوخته می‌ شود و یک پارچه یک اندازه است که با حالتی تاب دار در بالای میله پرده قرار گرفته می شود و در ادامه آن از هر دو طرف آویخته می‌ ماند. این نوع از پرده ها با هر جنسی که دوخته خواهد شد و در هر اتاقی که مورد استفاده قرار گرفته می شود. این نوع مدل پرده والان دار به خودی خود طرح‌ ها و اندازه های متفاوتی دارد که هیچ ساختار یکسان و دائمی نخواهد داشت. و این مدل می‌تواند برای پذیرایی مناسب باشد.

نتیجه گیری

در این قسمت از پرده والان نتیجه مگیریم که بخش هر کدام از این پرده تجملی بوده و بیشتر در حیطه و محوطه های اتاق نشیمن و پذیرایی و همینطور در بسیاری محل های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گیرد و همچنان جهت اطلاعات بیشتر از پرده های دیگه در قسمت درباره ما و برای سفارش پرده در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید