پرده پانچ

پرده مدل پانچی ، یکی از جدیدترین، مدرن ترین و به روزترین پرده هاست که برای پرده اتاق خواب بچه ها و تمامی پنجره های منزلتان میتوانید استفاده کنید. نصب پرده پانچ پرده بسیار آسان است. پرده مدل پانچ خیلی شیک ، ساده وزیبا است. که با هر سلیقه ای همخوانی دارد.

با ما همراه ما باشید تا در ادامه برای شما بیشتر توضیح دهم.

پرده پانچ برای پذیرایی

پرده مدل پانچ چیست؟

پرده مدل پانچی چند سالی هست که به بازارها آمده است و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است از هرپارچه­ای میتوان برای دوخت این نوع پرده استفاده کرد که با پانچ کردن پارچه پرده و با میله مخصوص این حلقه های ایجاد شده را از میله رد میشود و میله به سقف یا دیوار نصب می شود. یکی از جذابیت های این پرده طراحی ساده و منحصر به فرد آن است که در خانه هایی با دکوراسیون مدرن زیبایی خود را به نمایش میگذارد.

پرده مدل پانچی با طراحی خاص خود راحت تر نوع پرده از نظر نصب می باشد.

پرده مدل پانچی انواع مختلفی طراحی و دوخته میشود در ادامه به برخی از آنها میپردازیم.

در طرح های متنوع چاپی، راه راه، طرح های سنتی، کلاسیک، سلطنتی و ساده هستند.

اهمیت پرده پانچ در دکوراسیون منزل

در هر خانه ای حداقل یک پنجره بزرگ یا کوچک وجود دارد کمتر خانه ای را میشود گفت که پنجره نداشته باشد نور طبیعی به خانه جان میدهد که با نصب پرده زیبایش چندین برابر میشود  در بیشتر خانه های ایرانی هماهنگونه که با کفش نمیشود داخل خانه شد و روی فرش نمیشود با کفش راه رفت و نصب پرده نیز هم مانند فرش حرمت دارد، حریم خصوصی یک خانه را حفظ میکند و خانه بدون پرده برهنه است.

مهم ترین ویژگی های پرده مدل پانچی چیست؟

همانطور که در معرفی پرده پانچ در بالا اشاره شد پرده مدل پانچی بسیار ساده است و نصب خیلی راحتی نسبت به پرده های قدیمی دیگر دارد. پس یکی از ویژگی های سهولت پرده مدل پانچی نصب آسان آن است.

دومین ویژگی این نوع پرده در دوخت آن است همانطور که میدانید هیچ پیچیدگی در این پرده وجود ندارد و به راحتی میتوان آن را بشویید و دوباره نصب کنید.

سومین ویژگی به صرفه بودن در خرید پارچه است زیرا این مدل پرده مقرون بصرفه بوده و نیاز به هزینه زیاد برای خریدن پارچه نیاز نمی باشد.

چهارمین ویژگی تنوع رنگ بندی در جنس و رنگ پارچه بسیار است و میتوانید هر کدام را خواستید انتخاب کنید. و ماندگاری بسیار بالای طرح چاپی بر روی پارچه و با شستشو از بین نمیروند و از کیفیت ویژه ای برخوردار است.

وآخرین ویژگی که به آن اشاره میکنم شاید در نصب چوب پرده پانچ به مشکل بخورید  که با این حال نسبت پرده های دیگ هزینه کمتری برخوردار است (البته این در حالی است که خودتان توانایی نصب میله پرده پانج را نداشته باشید در غیر این صورت هزینه نصبی نخواهید داشت)

نکاتی که  باید در خرید پرده پانچ رعایت کنیم؟

اول از همه ابعاد پنجره را گرفته و سپس طبق دکوراسیون یا مبل ها، کوسن ها و رنگ ها و دیگر لوازم که در منزلتان به کار رفته است را در نظر بگیرید تا راحت تر رنگ و طرح  پارچه را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که نوع جنس پارچه این پرده،‌ از اهمیت زیادی برخوردار است. و اگر بخواهید ماندگاری پرده پانچ، بالا برود باید از پارچه مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.

از آنجایی که خرید پرده برای دکوراسیون یکی از مهم ترین کار هاس بهتر است قبل از خرید از یک متخصص مشورت بگیرید.

پرده مدل پانچ چه قیمت است؟

هرچه نوع جنس پارچه مرغوب تر بوده پرده مدل پانچ، کیفیت بیشتری دارد مسلماً قیمت آن هم افزایش میابد و همچنین هرچه پلیسه و چین پرده بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. زیرا زمان بیشتری را برای دوخت نیاز دارد به طور کلی میتوان گفت عواملی مانند جنس پارچه، متراژ پارچه، نوع دوخت، طرح آن و…. بر روی قیمت پرده مدل پانچ تاثیر می گذارد.

برتری پرده پانچ در چه چیزی است؟

همانگونه که در مطالب بالا خواندیم برتری پرده پانچ در نصب آسان و طرح های متنوع است که وقتی این پرده را در منزل خود نصب میکنید جلوه خیلی خاص و چشمگیری را به منزلتان میدهد.