کاربرد استفاده از پرده کلاسیک در بیشتر خانه های تجملی ممکن است مطابقت لازم را داشته باشد و لزوم بر اینکه با سلیقه های شما در نحوه نصب و نمای آن سازگاری داشته باشد اما با توجه به شرایط های لازم در کاربرد استفاده از پرده کلاسیک در ابعاد کنار پنجره و دیوار اندازه گیری شده و بنابراین با طرح های متفاوت و مطلوب در اختیار افراد گذاشته می شود.

متین پرده با در نظر گرفتن برخی از این نوع عملکرد ها در راستای پرده های کلاسیک که منحصر به فرد ترین دسته از پرده ها میباشد این سبک در پرده زبرا هم کاربرد به سزایی در زیبایی و با طراوت بودن آن دارد که نوعی همان کلاسیک یا مدرن و معاصر به نظر میرسد.

متخصصین دکوراسیون داخلی پیشنهاد می کنند موقع خرید کردن پرده خانه منحصر به فرد ترین نوع آن را از دید کیفیت انتخاب کنید زیرا امکان فرسوده شدن پرده با قرار گیری در دسترس نور خورشید وجود دارد. به همین دلیل انتخاب پرده با کیفیت هر چند که قیمت آن بسیار بالا باشد ، در طولانی مدت آن سبب صرفه جویی در هزینه و تعرفه ها می شود.

پرده‌ های کلاسیک سبک مورد علاقه ی بسیاری از خانواده‌های ایرانی است. این نوع از ‌پرده ظاهری باشکوه و اشرافی به فضای شما ‌امید می‌بخشد. در این نوع پرده‌ از پارچه‌ های پر قیمت و مجلل استفاده می‌ شود و یراق ابزار آلات بیشتری دارند.

پرده‌ های مدرن و معاصر کلاسیک برای فضا های محوطه آشیانه و پذیرایی و در اتاق خواب‌ های بسیار بزرگ کاربرد به سزا و بیشتری را به سراغ دارد. و در این بخش همچنان یکی از خصوصیت های پرده‌‌ ی کلاسیک بره گیری از والان و سنگ نوشته ی آن می باشد. و این سبک در این پرده میتواند برای شما خوشایند باشد.

نحوه کاربرد استفاده از پرده کلاسیک

در نحوه طراحی پرده‌ های کلاسیک بیشتر از رنگ‌ های شگفت انگیز و سنگین استفاده می‌ شود ولی با توجه به بقیه اجزای محوطه فضا پرده‌ هایی که با رنگ روشن ولی به سبک کلاسیک و مجلل هم طراحی می شوند.

به طور مثال پرده‌ ایی با رنگ های آبی روشن و سفید با تزئینات طلایی. برای انتخاب رنگ پرده حجم نور ورودی آن از پنجره عوامل مهم و تاثیر گذاری است که اگر پنجره‌ شما در راستای جنوبی منزل قرار دارد و شما هم دوست دارید در فصل بهار و تابستان منزل شما به طور کامل سایه و خنک باشید مطلوب است بر این که از پرده تیره‌ تر استفاده کنید و یا از آن برای پرده خط کشی به کار ببرید. اگر می‌ خواهید خانه‌ ایی با نور طبیعی داشته باشید از پرده‌ های رنگ روشن و نازک تر استفاده کنید.

پارچه‌ هایی که مدل های بسیار شلوغ و پر دارند باید در محیط و فضایی که دیواره های بسیار معمولی و ساده‌ ایی را دارند استفاده شوند تا اعتدالی میانه بافت پرده و دیواره های خانه تشکیل شود. پارچه های مبلمانی خانه در انتخاب پارچه‌ های پرده موثر به سزا و مستقیمی را دارد و باید با هم همخوانی لازم را داشته باشند.

اگر می‌ خواهید سقف خانه تان بلند تر به نظر برسد از پارچه‌ هایی با مدل  های عمودی استفاده کنید. بنابراین اگر در طراحی از چند لایه پرده به عنوان دکور و تزئین ، گوشواره و … استفاده کردید دقت کافی را داشته باشید که حتما از پارچه ساده یا طرح های خیلی عادی و معدوم استفاده کنید.

اجرا و نصب پرده کلاسیک

و در کارکرد و نصب این پرده در ورقه اول حتما از آستر استفاده کنید كه هم از نظر عملكردى تاثیر مستقیمی را دارد و هم سبب تنظیم و کنترل دید و حفظ محرمیت می باشد و هم از تابش نور مستقیم افتاب به پارچه پرده جلوگيرى مي كند و نقش مهمی را در نگهداری دارد.

لايه بعدى ابریشمی يا تور و مواد اولیه مترادف استفاده می کنیم كه هم نور گيرى محوطه فضا را تامين می کند و همینطور از نظر ظاهری می توانید با انتخاب کردن پارچه طرح دار يا مدل دار و این که با توجه به طراحی جذابیت فضا را دو چندان بکنید.

همینوطر لايه بعدى دكور ها نصب می شوند كه در مدل هاى متفاوت دکوراسیون اجرا می شوند.که از مواد اولیه مخمل ، پارچه ای از جنس ابریشم و يا همان مواد اولیه مترادف برای این بخش حتما استفاده  بکنید تا  ریشه داری كار حفظ شود.

و در آخر کلیه جزئیات تکمیلی شامل گوشواره ها ، سنگ نوشته ها ، تزئینی ها در ارتفاع و مدلهای متفاوت و … میشود.

از مستلزمات ديگر هم که در طراحی پرده کلاسیک اهمیت به سزایی را دارد انتخاب طرح گل ميخ ، نوع و طرح ميله  و نگهدارنده پرده ، تزيينات روى پرده مثل آویزه ، يراق ، ريشه ، ثرمه و… هستند.كه تا حد زيادى سليقه اى و بسته به نوع كار و زیبایی كار در نظر گرفته می شوند.