کاربرد پرده شید

از کاربرد پرده شید , که اکثرا در خانه هایی که با فضاهای باز و بسیار بزرگ مورد استفاده قرار گرفته می شود .می توان به یک سری از کاربرد های آن خواهیم پرداخت. و با توجه به دکوراسیون داخلی خانه ها که هر چند ممکن است , نمای زیبا و شیکی را داشته باشد با استفاده از کاربرد استفاده از پرده های شید می توان به اطراف و محیط منزل منظر زیبایی را بخشید.

همچنان در شرایط کنونی بازار ها پرده های بسیاری در آن موجود میباشد که پرده شید یه نمونه از آن است, که هر کدام از آن ها انواع متفاوتی دارند و متناسب با هر دکوراسیونی در طرحهای متعدد و متحول است.

و امروزه در پرده های شید توانسته است جانشین بسیاری از انواع پرده های کلاسیک پارچه ایی چوبی و فلزی شوند, و از این نوع پرده ها در حال حاضر در بسیاری از مکان های عمومی و مسکونی ، تجاری و اداری استفاده میشود و در نصب آن ها به طور کامل معمول شده است.

همانطور که گفته شد پرده های شید کاربرد به سزا و به صرفه ایی را در مکان های عمومی و مسکونی را دارد واین پرده های شید که به معنای پرده های سایه میباشد هر کدام از این انواع شید یک قسمت آن از پارچه تولید میشود, که توانایی این را دارد که بر یک از اساس آن بچرخد ار کاربرد این که جنس ضخیم و نازک را دارد از کتان و پلی استر و یا حتی ابریشم هم تشکیل شده است.

و مدل و طرح رنگ های بسیار متعدد بوده و چشم هر یک از تماشاگری را به خود جذب خواهد کرد , از همین رو پرده شید این امکان را در خود دارد که در هر زمینه ایی از دکوراسیون خانه شما مشکلاتتان را بر طرف خواهد کرد.

مزیت کاربرد استفاده از پرده های شید

در کاربرد استفاده از این نوع پرده ها که می توان به سهولت روشنایی آن را به طور دقیق تنظیم و کنترل کرد , و همینطور تمیزی و لطافت آن ها نسبت به پرده دیگر ساده تر و گسترده تر است , پرده های شید علاوه زیبای و ظاهر شیکی که دارند بر هر کنار دیوار و پنجره ایی قابل نصب است و این شیوه در نصب پرده جهت جلوه نمایی اتاق خواب و یا حتی نشیمن بسیار قابل خوش منظر است.

و این نوع از پرده ها از امکان و امنیت بالایی نیز بر خودار است , و در قسمت پشت این نوع از پرده ها سبب می شود تا نور از آن عبور نکرده و بنابراین دیگران از محیط بیرون به داخل خانه نگرش خاصی نداشته باشند.

نصب پرده های شید بر تضاد پرده های گران قمیت بسیار راحت است و به دو دسته دستی و موتوری با همان تنظیم و کنترل از راه دور  در دو جهت بالا و پائین کشیده می شوند , و در هر دو سمت از اطرف پرده شید می توان تصویری از آن را چاپ کرد.

به همین خاطر آن ها برای اپن نوع آشپزخانه ها و پیش نمایش مغازه ها آپشن بسیار مطلوب و مناسبی هستند. و شما می توانید به باب طبع خود هر تصویری را با نام بازرگانی و لوگوی شرکت ها ، منظره ، تصویر شخص ها و … ) بر روی آن چاپ کنید. برای همین در این ترتیب در صورتی که پرده زیبا و منحصر به فرد باشد به یک چهار چوب قاب عکس روشن تبدیل می شود.

برای همین از پرده های شید در همه کلیه ی قسمت های خانه ها به خصوص در سالن پذیرایی ، اتاق آشیانه یا نشیمن ، اتاق های خواب و آشپزخانه به طور گسترده ایی بهره برداری می کنند.

کاربرد پرده شید در منزل

مقایسه پرده شید

در بخش قیاس کردن پرده های شید تفاوت بین پرده های قدیم و مدرن آن است که هر کدام از آن ها در دکوراسیون ها اُبهت متفاوت و خاص خود را دارند , در این بخش از پرده های شید قدیمی به غیر از پرده زبرا که همچنان در بازار ها رواج دارد به تازگی دیگر وارد بازار نشده است اما با این که از طرح ها و مدل های قدیمی موجود در رنگ و پارچه آن بوده هم چنان قابلیت بالا و پایین اومدن را دارد.

در واقع جنس این پرده های قدیم در مقایسه با امروزی مغایرت آن چنانی ندارد زیرا ضخیم و نازک بودن آن در اکثر پرده میسر است , و به طور قاطعانه پرده های شید همانند کرکره به دو سمت بالا و پایین حرکت می کنند.

همچنان در پرده های شید مدرن و امروزی که جانشین انواع پرده های پر لایه شده اند , احتمال زیاد بر این است که هزینه کردن و مدت زمان و وقت بسیاری را برای دوختشان نیاز است , و همینطور علاوه بر موارد های یاد آوری شده از این پرده در بیشتر مکان های خصوصی و یا حتی ادرای و یا در رستوران ها , هتل ها و جاها و فضا های دیگر از این جنس و دست نیز استفاده می شود.

این نوع از دسته پرده های شید در طرح ها , رنگ ها و مدل های متعدد از قبیل شید رولی ، شید رومی ، شید بالونی و… ایجاد شده اند که هر کدام از آن ها نسبت با فضا خود نمایی زیبا و با شیک بودن به دکوراسیون خانه می دهند.

به طور دقیق در حال حاضر این دسته از پرده ها به طور وسیع مورد استفاده قرار گرفته میشود و به همین خاطر مناسب است با هرگونه از فضا، پرده های شید در دو نوع ساده و طرح دار عرضه شده اند.

انواع پرده های شید

همانطور که گفته شد این پرده ها دسته های مختلفی را دارند و در این بخش هر کدام از آن ها را به طور جدا گانه و مختصر بیان می کنیم:

شید و پرده های کرکره ای :

شید ها و پرده های کرکره ای ، انتخاب دقیق و به صرفه ای برای خانه یا محوطه ی شغلی شما خواهد بود ؛ و اگر شما اولویت این را می‌ دهید به طور قاطعیت جایگزین پرده های کلاسیک و معمولی ، از طرح ها و مدل های مدرن استفاده کنید.

و این که درست است که پرده های کرکره ای ، نوع نوینی از پرده های جدید و مدرن امروزی نیستند و از بیشتر از دهه پیش وارد کشور ما شده‌ است اما در سال های جدید مدل هایی از شید ها و پرده های کرکره به بازار آمده است که سبک جدیدی در مورد فضای مد نظر شما تولید می کنند و با همینطور توانایی هایی مانند کنترل و از تنظیم نور طبیعی ، بسیار مفید و کاربردی و زیبا می‌ باشند.

پرده شید اتاقخواب

در این قسمت از ادمه این مطلب تعدادی از انواع پرده های شید و کاربرد پرده شید کرکره ایی را برایتان بازگو کنیم:

شید‌‌ های رومن : 

شید‌های رومن یا رومی : یکی از متنوع ترین و زیبا‌ ترین انواع پرده شید‌ های بالا به صورت صعود کننده هستند که به منزل شما حسی لطیف و کلاسیک و زیبا را می بخشد و در زمان مشخص این نوع از طرح های نوین را ارائه می‌ دهد.

و همان‌ طور که از نام این شید ها یا همان “سایه” مشخص است ، آرمان طراحی آن ها از طراحی دکوراسیون در فرهنگ روم گرفته شده و همواره اندکی از خانه های قدیمی و در عین حال نقش رومن را به همراه دارد.

کاربرد پرده های شید

پرده شید رولی

شید های رولی همان دسته از شید هایی هستند که در موقع جمع آوری شدن و صعود شدن همانند یک رول پارچه ایی ، به هم دیگر پیچیده می‌ شوند. و شید رول های نرم و نازک برای محیط های کم نور و شید رول های کلفت و ضخیم برای محیط های پر‌ نور مناسب هستند.

به عنوان مثال در منطقه هایی که تابستان های بسیار طولانی را به همراه دارند و نور خورشید آن بسیاز شدید و داغ است می‌ توان از پرده شید رول ضخیم استفاده کرد. در انتخاب کردن این نوع از پرده شید رول دست شما حسابی باز است تا از آرمان های خود را پیاده کنید.

و به عنوان مثال می‌ توانید شید رولی را درخواست کنید که مدل مد نظر شما خود روی آن نشر شده باشد. یا این که تلفیقی از شید رول و پرده های متداول پارچه ایی را در خانه به کار ببرید.

کاربرد خوب شید رول هم در محوطه کار و هم فضای خانه است اما از آن جایی که مردم توقع دارند از طرح های شلوغ تر برای اتاق آشیانه استفاده کنند ، مطلوب است شید رول را در اتاق های کاری و یا داخل اداره به کار ببرید.

پرده شید و کاربرد آن

شید بالونی

استفاده از این پرده در شید ها بسیار گسترده است و دارا و انواع متفاوتی می باشد که این بخش فقط مربوط به شید بالونی نیست در ادامه این قسمت به یک سری از مزیت های این پرده هم می پردازیم:

• به همین خاطر بدلیل استایل خاصی که این نوع پرده شید‌ ها دارند ، می‌ توان آن‌ ها را به یک شکلی در تلفیق با طرح های دیگر پرده استفاده کرد و به این ترتیب یک ترکیب خلاقانه و البته منحصر به فرد تشکیل داد. برای همین در موقع خرید و انتخاب پرده شید بالونی  نگرانی قناعتی آن با طرح های دیگر نباشید.
• فرانمایی های مختلفی در جنس پارچه به کار رفته است که در دوخت پرده شید‌ ها مشاهده خواهد شد که همین جریان  کشیده شده است تا با انواع سلیقه‌ ها هم خوانی داشته باشند.
• باز و بسته شدن پرده های شید بالونی را می‌توان با تنظیم و کنترل از راه دور ، کنترل کرد. و این جریان کشیده می شود به آسان بودن در استفاده از آن‌ ها شده است.

 

نتیجه گیری

در نهایت تمام توضیحاتی که در مطالب بالا ذکر شد کاربرد استفاده از پرده های شید در انواع مدل و طرح های مختلف نقش به سزا و به صرفه ایی را در جلوه نمایی و شیک و کلاسیک بود در محیط خانه , اداره ها و در مکان های دیگر مورد استفاده است

و با جنس هایی که دارد می تواند در فصل های تابستان به علت نور آفتاب و گرمای شدید جلوی نفوذ نور و حرارت را بگیرد و اگر این نوع پرده ها به سلیقه و مذاقتان قابل سازگاری است برای درخواست و سفارش بر روی اینجا کلیک کنید.