اشتباهات رایج در نصب پرده

نصب پرده یک هنر است و اگر خودتان آن را امتحان کرده باشید، می دانید که موارد زیادی در مورد نصب پرده وجود دارد که باید به آن ها فکر کنید، تا پس از نصب، پرده عالی به نظر برسد! در این پست، اشتباهات رایج در نصب پرده و خرید آن بررسی شده است.

عرض پرده

اولین اشتباهات رایج در نصب پرده ، نادیده گرفتن عرض پرده است. اگر انتظار دارید پرده های شما از عبور نور به داخل خانه جلوگیری کنند، بنابراین عرض پرده واقعا مهم است. اگر پانل های پرده به اندازه کافی عریض نباشند، به راحتی نمی توانند پنجره را کاملاً بپوشانند و اجازه می دهند نور به داخل خانه وارد شود. داشتن پارچه کافی پرده برای اطمینان از جلوگیری کامل از عبور  نور مهم است.

طول پرده

طول پرده می تواند با توجه به علاقه شما، متفاوت باشد، با این وجود چند قانون کلی برای طول پرده وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید.

اگر می خواهید پرده هایی به طول کف داشته باشید، پرده اصلی آن برای ارتفاع اتاق نباید خیلی کوتاه باشد، زیرا داشتن پرده ای که بین کف و پایین پنجره به طور ناخوشایند تمام می شود، ظاهر خوبی ندارد!

داشتن پرده خیلی طولانی نیز ایده آل نیست زیرا می تواند گرد و غبار را جمع کند.

انتخاب چاپ و طرح پرده

هنگام طراحی طرح اتاق ، گاهی اوقات از طرح پرده که پس از طراحی انجام اتاق نصب می شود چشم پوشی می شود که می تواند ترکیب طرح و چاپ پرده با طرح اتاق کامل شده را سخت کند.

در واقع اغلب انتخاب طرح و چاپ برای وسایل پنجره در مراحل اولیه طراحی اتاق و سپس استفاده از رنگ های داخل آن برای پایه گذاری بقیه طرح اتاق شما می توان استفاده کرد!

نصب میله پرده

دانستن این که کجا میله تیر یا پرده خود را آویزان کنید، دشوار است. بسیاری از افراد فکر می کنند که برای نصب پرده، میله باید درست در بالای پنجره قرار بگیرد، اما با این کار در واقع ارتفاع پنجره اتاق به طور کلی کاهش می یابد. نصب میله و وسایل پرده  کمی بالاتر از بالای پنجره به بزرگ تر دیده شدن اتاق کمک می کند.

این اشتباهات، متداول ترین اشتباهاتی است که هنگام برخورد با پرده ممکن است رخ دهد. با این حال هنگام خرید پرده، نه تنها مبلمان شما کاملاً متناسب با پنجره شما است، بلکه شما می توانید پرده های خود را به راحتی نصب کنید.