نحوه انتخاب پرده

مبلمان و کمد و کابینت آشپزخانه منزل خود را تهیه کرده اید؟ یک عنصر از دکوراسیون منزل وجود دارد که شما به راحتی نمی توانید آن را نادیده بگیرید، بله درست است، پرده خانه را نمی توان نادیده گرفت. پرده ها یکی از قطعه های مهم دکوراسیون هستند که می توانند رنگ و بوی اتاق را عوض کنند. از سبک طراحی گرفته تا جنبه تزئینی آن، از رنگ های ثابت گرفته تا چاپ، از پارچه های شفاف گرفته تا منسوجات سنگین مات، امکانات و طرح های پرده بی پایان است. با وجود تنوع زیاد گزینه ها برای پارچه ها و لوازم جانبی موجود، انتخاب پرده مناسب می تواند کاملا گیج کننده باشد. در ادامه چند نکته سریع در مورد نحوه انتخاب پرده آورده شده است که می تواند به شما کمک کند:

شماره 1: تفاوت بین انواع پرده ها

اولین قدم برای فهمیدن نحوه انتخاب پرده این است که بدانید اتاق شما به چه چیزهایی نیاز دارد. اغلب اوقات، صاحبان خانه بدون دانستن تفاوت بین پرده ها، پرده خود را انتخاب می کنند. با انجام این کار، در میزان نور خورشیدی که اتاق شما باید دریافت کند، تداخل ایجاد می شود.

نوعی از پرده ها از پارچه ای با مواد سبک ساخته شده اند که از میله های پرده آویزان می شوند. بیشتر انواع پردها برای حفظ حریم خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند و این امر برای اتاق نشیمن مناسب است. در حالی که، نوع دیگری از پرده ها از مواد ضخیم تر ساخته شده اند که برای جلوگیری از تابش نور خورشید ساخته می شوند که آن را برای اتاق خواب ایده آل می کند.

شماره 2: پارچه مناسب را انتخاب کنید

پارچه ها نقش مهمی در ظاهر پرده ها و در نتیجه اتاق دارند. از توری های خالص تا پنبه سبک، تا مخمل های سنگین، گزینه های شما برای انتخاب بسیار زیاد هستند. دو عاملی که هنگام انتخاب پارچه باید در نظر داشته باشید :

  • میزان نور خورشیدی که می خواهید در اتاق جریان پیدا کند.
  • روحیه و دکوراسیون اتاق شما، به عنوان مثال ، پارچه های سنگین تر متناسب با اتاق های سنتی تر هستند در حالی که پارچه های خالص در اتاق های مینیمالیستی، بهترین عملکرد را دارند.

به یاد داشته باشید، هر پارچه متفاوت است بنابراین وقتی نوعی از پارچه چین خورده و به عقب کشیده می شود، متفاوت به نظر می رسد. بنابراین نوع پارچه می تواند نکته ی اصلی در نحوه انتخاب پرده برای اتاق باشد.

شماره 3: انتخاب رنگ نامناسب می تواند ظاهر پرده یا اتاق را خراب کند

رنگ پرده های شما باید به طور ایده آل با بقیه وسایل منزل هماهنگ باشد. شما می توانید پرده هایی متناسب با دکور اتاق خود یا با تضاد با آن انتخاب کنید. برای ظاهری دلپذیر در اتاق نشیمن خود، پارچه های رنگی را انتخاب کنید که سایه دیوارهای شما را تکمیل کند. متناوباً، اگر می خواهید رنگ پرده در کانون توجه قرار گیرد، رنگی را انتخاب کنید که با مبلمان و دیوارها در تضاد باشد.

شماره 4: انتخاب بین طرح چاپ ها و مواد

برای پاسخ به این موضوع، باید بقیه دکوراسیون را بررسی کنیم. اگر تمام وسایل دیگر در اتاق یک رنگ است، استفاده از پرده های طرح چاپی می تواند یک انتخاب محبوب باشد. برعکس این نکته نیز صادق است. نکته ای که باید بخاطر داشته باشید این است که طرح چاپ ها به هر عنصر وزن بصری می دهند. بنابراین یکی از راه های کار با پرده های طرح چاپی این است که آن ها را با مبلمان یکدست رنگی، متناسب کرد. شما می توانید از چاپ های عجیب و غریب و الگوهای هندسی با فضای سبک مدرن نیز استفاده کنید، زیرا گل ها متناسب با دکوراسیون کلاسیک و سنتی مدرن هستند.

شماره 5: انتخاب طول ایده آل

پرده هایی که دقیقاً به سطح کف زمین می افتند، مد هستند. برای نمای چشمگیرتر، می توانید سایز پرده ای را که چند سانتی متر طولانی تر است را انتخاب کنید، به طوری که پرده ها روی زمین کشیده شوند. از طرف دیگر، اگر بچه دارید، بهتر است پرده هایی با فاصله چند سانتی متر از سطح زمین داشته باشید. پایان دادن به طول پرده ها در آستانه پنجره های کوچکتر یک گزینه کلاسیک دیگر است، اما پرده های تمام قد می توانند به همان اندازه خوب باشند.

شماره 6: اندازه گیری عرض

عرض ایده آل پرده های شما به عرض قالب شیشه پنجره یا درب اتاق شما بستگی دارد. یکی از راه های رسیدن به عرض ایده آل اندازه گیری قاب و ضرب آن در ضریب 2 / 2.5 است. پارچه اضافی کمک می کند تا هنگام جمع شدن پرده ها، نمای جمع شده در کناره ها حاصل شود و جلوه ی زیبایی به آن بخشد.

شماره 7: پارچه ها را بر اساس نگهداری که مورد نیاز انتخاب کنید

پارچه تشکیل دهنده یک پرده مشخص می کند که پرده چگونه باید تمیز شود و چند بار نیاز به تمیز کردن آن دارید. در حالی که تمام پرده ها باید هر 3-6 ماه یکبار شسته شوند، اما برخی از پارچه ها نیاز به مراقبت بیشتری دارند و برخی دیگر قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند.

  • پارچه هایی که به نگهداری کم نیاز دارند :

اگر به دنبال پرده هایی هستید که باید سالانه دو بار شسته شوند، پارچه های نخی یا مصنوعی را انتخاب کنید. این نوع پرده ها را می توان شست که یک گزینه عالی برای کسانی که به گرد و غبار یا لکه بر روی پرده ها در خانه حساس هستند.

  • پارچه هایی که به نگهداری بالا نیاز دارند :

هر پرده ای که دارای پلیسه یا پنل باشد باید بدون در نظر گرفتن پارچه باید تمیز شود. با این حال ، پرده های پشمی، ابریشمی و خالص باید به طور مرتب تمیز شوند یا با آب سرد شسته شوند تا رنگ و شکل آن ها حفظ شود.

اگر مستعد حساسیت به گرد و غبار هستید، می توانید پرده های خود را به صورت هفتگی وکیوم کنید.

همیشه در هنگام تصمیم گیری برای بقیه طراحی دکوراسیون اتاق خود، بهتر است که پرده ها را در نظر بگیرید. در نتیجه ، دکوراسیون شما هماهنگ تر خواهد بود. امیدواریم که این مقاله توانسته باشد که در نحوه انتخاب پرده مناسب اتاق به شما کمک کرده باشد.

همچنین می توانید نگاهی به فروشگاه سایت متین پرده نیز بیندازید و پرده ی مناسب خود با انواع طرح ها و مدل های مختلف مانند پرده زبرا، پرده مدرن را با بهترین قیمت پیدا کنید!