تطبیق رنگ پرده با مبل

ایجاد یک فضای گرم و جذاب در خانه شما نکات و ترفندهای دکوراسیون داخلی جذاب و خلاقی را می طلبد. یکی از اولین مواردی که هرکسی، مخصوصاً در یک محل زندگی متوجه آن می شود این هماهنگی دکوراسیون مبل با پنجره شما است. به همین دلیل هماهنگی پرده ها با مبل محل زندگی بسیار مهم است. هر دو جنبه در اتاق نشیمن باعث ایجاد رنگ های مختلف می شود و وقتی با هم مطابقت داشته باشند، دکوراسیون شما متعادل و کامل به نظر می رسد. در مقاله امروز، راهنمایی کوچکی در مورد تطبیق رنگ پرده با مبل یا کاناپه وقتی که پردهای جدید می خرید، آورده شده است.

چند مورد برای بررسی

قبل از اینکه تطبیق رنگ پرده با مبل، شما را گیج کند، توجه به این نکته ضروری است که نیازی نیست بیرون بروید و یک مبل کاملاً جدید برای اتاق نشیمن خود خریداری کنید تا فقط با پرده های شما متناسب باشد. هر مبلی که از قبل در اختیار شما است را می توان با رنگ و طرح پرده با استفاده از رنگ پایه مبل شما، بهترین پرده ها را متناسب با دکوراسیون داخلی خود پیدا کنید.

رنگ مناسب پرده های رنگی با یک مبل خاکستری چیست؟

یکی از رایج ترین رنگ های مبل، خاکستری است. مبل های خاکستری برای کسانی که بچه یا حیوان خانگی دارند یک گزینه خارق العاده است زیرا کثیفی ها، لکه ها و نشت ها، در رنگ خاکستری  اثر کمتری از خود به جای می گذارد.

خاکستری همچنین یک پایه خنثی خارق العاده برای مطابقت با پرده های شما است. اگر شما به دنبال یک احساس تک رنگ در طراحی خانه خود هستید، به شدت توصیه می شود که پارچه های سایه ای کمی متفاوت از خاکستری یا سفید را انتخاب کنید تا واقعا رنگ مبل شما را تکمیل کند. از دیگر رنگ های متضاد که به زیبایی با خاکستری هماهنگ هستند، می توان به صورتی تیره یا صورتی ، زرد روشن یا حتی سبز آهکی برای کسانی که ظاهری الکتریکی تر در دکوراسیون خانه خود می خواهند، اشاره کرد.

رنگ هایی که باید با پرده های خاکستری از آن ها اجتناب کنید، شامل رنگ های قهوه ای اگر پرده های خاکستری داشته باشید به همراه با قرمز روشن و نارنجی می باشد.

رنگ مناسب پرده های رنگی با یک مبل قهوه ای چیست؟

قهوه ای یکی دیگر از گزینه های رنگی فوق العاده محبوب در مبل ها است. مانند خاکستری، اثری از لکه بر روی آن نمی ماند. خبر خوب این است که بسیاری از پرده های رنگی مختلف با یک مبل قهوه ای به طور خارق العاده ای هماهنگ هستند. بارزترین رنگی که واقعا با مبل قهوه ای به خوبی هماهنگ است سفید می باشد. سایه های سفید و قهوه ای در کنار هم بسیار عالی عمل می کنند و می توانند فضای گرم و احساس دنجی را در اتاق نشیمن شما ایجاد کنند. حتی می توانید پارچه های آبی رنگ را انتخاب کنید که کاملاً با قهوه ای مطابقت داشته باشد. در حالت ایده آل، رنگ های سردتر از رنگ آبی مانند سرمه ای برای یک پایان بسیار براق و باکلاس مناسب خواهد بود.

رنگ هایی که باید با مبل های قهوه ای از آن ها اجتناب کنید، شامل رنگ سیاه و خاکستری برای پرده ها می شود!

رنگ مناسب پرده های رنگی با یک مبل سفید چیست؟

اگر صاحب یک مبل سفید هستید، کلاه هایمان را به احترام شما برمی داریم،  تمیز نگه داشتن یک مبل سفید یک کار مداوم است که به نهایت دقت و حوصله نیاز دارد، و تقریباً هر رنگی به طرز باورنکردنی با یک مبل سفید جفت خواهد شد. اگر به دنبال ظاهری تمیز و روشن تر هستید، توصیه می شود انتخاب پارچه های رنگی مانند سفید، کرم یا بژ را انتخاب کنید. اگر حرفی برای گفتن دارید، رنگ های با کنتراست بالا مانند سیاه ، قرمز یا حتی آبی تیره گزینه های عالی هستند که یک رنگ واقعی در اتاق شما ایجاد می کند.

به دنبال ایجاد روحیه ای نرم و دنج هستید؟ سپس سایه های پاستلی ممکن است بهترین دوست شما در این هماهنگی برای دکوراسیون باشد.

رنگ هایی که باید با مبل های سفید از آن ها اجتناب کنید، شامل هیچ کدام از رنگ ها می باشد، روز خوش شانسی شماست!

رنگ مناسب پرده های رنگی با یک مبل مشکی چیست؟

مشابه سفید، سیاه یکی از آن رنگ هایی است که به نظر می رسد با هر رنگی سازگار است. اگر شما از طرفداران دکوراسیون داخلی گوتیک هستید، پس انتخاب پرده های مشکی برای پذیرایی از مبل مشکی خود در اتاق نشیمن خانه، ظاهری فوق العاده بزرگ و ویکتوریایی در خانه شما ایجاد می کند. به خاطر داشته باشید که این باعث می شود فضای کلی خانه شما کمرنگ شود و حتی ممکن است فضای خانه را کوچکتر از حد واقعی نشان دهد. اگر پرده های مشکی بین گزینه های انتخابی شما نیستند، یک گزینه کنتراست بالا مانند سفید یک روش عالی برای افزودن سبک تک رنگ به اتاق نشیمن شما است. همچنین می توانید از سایه های قهوه ای، نارنجی و بژ که شما را به دهه 70 میلادی بر می گردانند، استفاده کنید.

رنگ هایی که باید از آن ها با مبل های مشکی اجتناب شود، شامل رنگ زرد است اما اگر به دنبال آن هستید ، باز هم ایرادی ندارد!

رنگ مناسب پرده های رنگی با مبل قرمز چیست؟

یکی از محبوب ترین گزینه ها برای مبل قرمز شامل پارچه های مخملی قرمز جامد با ته رنگ گرم صفر است. همیشه قرمز تیره با ته رنگ های سرد یا گزینه های خنثی مانند سفید، کرم یا حتی سیاه را  می توانید انتخاب کنید.

رنگ هایی که باید از آن ها با پرده های قهوه ای جلوگیری کرد، شامل نارنجی ، زرد ، صورتی و بنفش بیش از حد به همراه مبل قرمز می شود.

عوامل دیگری که وارد بازی می شوند

بدیهی است که رنگ مبل شما تنها عامل تصمیم گیری در مورد طرح و رنگ پرده پنجره های شما نیست. همیشه مهم است که به عواملی مانند رنگ دیوار، طرح کلی رنگی که در اتاق ساخته اید و لوازم جانبی مختلف و دکورهایی که کل اتاق را به هم نزدیک می کند، نگاه کنید. میزان نوری که می خواهید وارد خانه خود شوید نیز نقشی اساسی در رنگ انتخابی پرده شما خواهد داشت.

شما خوش شانس هستید اگر رنگ مورد علاقه خود را از روی الگو انتخاب کرده و یک جفت پرده یکدست با رنگ یکسان بخرید تا کاملا با رنگ مبل شما مطابقت داشته باشد. البته همین کانسپت در مورد مبل های طرح دار نیز صدق می کند.

پرده ها گزینه های متنوعی را از لحاظ رنگ، طرح، پارچه و الگو برای جفت شدن با مبل شما ارائه می دهند، صرف نظر از این که چه رنگ و چه سبکی باشند. اگر برای تطبیق مبل با پرده خود و یا خرید پرده به کمک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید. یکی از اعضای تیم متخصص ما آماده است تا به شما در تطبیق رنگ پرده با مبل کمک کند!